içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

HARBİYE'DE MOTOR SÜRÜCÜLERİ TERÖR ESTİRİYOR...

          Eskiden Harbiye Beldesi olarak bildiğimiz ve şimdi Harbiye Mahallesi olarak bilinen Harbiye'de  bir çok konuda büyük rezaletler zinciri yaşanıyor.  
Yaşanan her rezalet ayrı bir haber ve köşe yazısı konusu. 


          Harbiye Mahallesi kirli, işletmeler şelale bölgesini işgal etmiş ve fiyatlar çok kazık,  otomobiller şelale bölgesine kadar iniyor ve vatandaşların yürüme hakkını gasp ediyor vb...
Bu konuları daha sonra ayrıca yazacağım.  
Bugün konumuz; Harbiye yolunda ve özellikle Harbiye Mahallesi merkez caddelerinde terör estiren motor sürücüleri. 


          Harbiye'ye her gidişimde şahit oluyorum ve rahatsızlık duyuyorum. 


          Harbiye caddelerinde güven ve huzur içinde yürümek ve gezmek imkansız.  Hidro havuzunun olduğu Atatürk Parkı ve çevresi dahil olmak üzere yollar ve ara sokaklar motor süren gençler ile dolu. Şimdi bunda ne var diyeceksiniz.  Adam gibi normal bir şekilde motor kullansalar sorun yok ama bir çok genç vahşice motor kullanarak adeta terör estiriyorlar. 
Aşırı hız yapan ve motorlarına koydukları saçma düzenek ile motorları bağırtarak çevreye rahatsızlık veriyorlar.  Ve işin bir önemli tarafı da, motorların çoğunun plakasız olması yada plakalı olanların plaka bükülerek gizlenmesi. 


          Harbiye'de kural tanımadan motor kullanan bu serseri  gençlere bir çözüm bulunmalı. 


          Polis, jandarma yada zabıta burada hergün denetim yapmalı,  uyarıda bulunmalı ve halen akıllanmayanlara ceza yazmalı. Ve ozellikle plakası olmadan motor kullananların bu motorlarına el konulmalıdır.  


          Ayrıca Harbiye yolu ve özellikle mahalle içinde Soner restaurant ve Şok market önü gibi bölgelere çok acil hız kesici kasisler yapılmalı. 
Bu iş kimin sorumluluk alanına giriyorsa acil olarak göreve davet ediyorum. 


          Polis, jandarma yada ilgili belediyelerin zabıta ekipleri, Harbiye caddelerinde yaşanan bu motor sürücüleri rezalet ve terörüne bir an önce çözüm bulmalı ve engellemeli.


          Bölge halkı, yerli ve yabancı turistler bu durumdan şikayetçi.  Aşırı hız yapan, motoru bağırtarak ses yapan ve huzur bozan bu serseri gençler engellenmeli, çalıntı vb olma ihtimali olan plakasız motorlara acil el konulmalıdır.  


Bu işin de takipçisi olacağım...

Bu yazı 913 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI